Değişim / İade Süreci

Ürünlerimiz yasal çerçeve içerisinde cayma hakkı kapsamında 7 gün içerisinde iade alınabilmektedir. Kişiye özel olarak üretilen, değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade ve değişim kapsamı dışındadır.

Örneğin; “Kendi mücevherini kendin tasarla” uygulaması kullanılarak sipariş edilen ürünler, pırlanta grubu ürünlerindeki 14 ayar altın dışındaki ayarlarda sipariş edilen ürünler, müşteri parmağına göre ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler ve sertifikası kaybolmuş hiçbir ürün iade alınamaz.

Aynı koşullar değiştirilmek istenen ürünler için de geçerlidir.

İADE / DEĞİŞİM SÜRECİ

1.Öncelikle iade talebinizi web sitemiz üzerinden siparişlerim sayfasından iletmelisiniz.

2.Talebiniz incelenerek 24 saat içerisinde size geri dönüş yapılacaktır.

3.Talebinizin onaylanması durumunda size iletilecek olan adrese iade etmek istediğiniz ürünü teslim aldığınız şekliyle (ürün, fatura, sertifika, ürün kutusu ve ambalajı ile birlikte size verilecek kargo kodunu söyleyerek Yurtiçi Kargo’ya eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

4.Faturası olmayan siparişler iade alınmayacaktır.

5.İade gönderimi sırasında kargo firmasından veya iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelebilecek bozulma vb. değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu, kargo ve sigorta masrafları dahil oluşacak tüm masraflar iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

6.İade alındıktan sonra iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği tarafımızca incelenecektir.

7.İade onaylandığı takdirde 10 iş günü içerisinde ürün/ürünlerin bedeli, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına; havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

8.İade tutarının kredi kartına yansıması bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte 1 - 7 iş günü sürebilmektedir.